Вибрана стаття
Волтер Елаяс Дісней — американський художник-мультиплікатор, кінопродюсер, актор озвучування та підприємець. Піонер американської індустрії мультиплікації, який впровадив низку інновацій у виробництво мультфільмів. Як кінопродюсер, Дісней встановив рекорд за кількістю отриманих премій «Оскар»: 22 нагороди, а також за кількістю номінацій на цю премію для однієї особи — 59. Крім того, він був удостоєний двох спеціальних «Золотих глобусів» за особливі досягнення та премії «Еммі». Кілька його робіт були включені до Національного реєстру фільмів Бібліотеки Конгресу, а Американський інститут кіномистецтва визнав їх одними з найкращих фільмів в історії кінематографа.
Волт Дісней з раннього віку проявляв інтерес до малювання. У дитинстві він відвідував уроки мистецтва, а у 18 років почав працювати рекламним ілюстратором. На початку 1920-х він переїхав до Каліфорнії, де разом із братом Роєм заснував студію Disney Brothers Studio (нині відому як The Walt Disney Company). 1928 року Волт Дісней спільно з художником Абом Айверксом створив персонажа Мікі Мауса, який став його першим значним успіхом. У перші роки Дісней сам озвучував цього персонажа. Із розширенням студії він почав активно впроваджувати новаторські технології: синхронний звук, повнокольорову трисмугову технологію «Техніколор», повнометражні мультфільми та технічні вдосконалення кінокамер. Ці інновації знайшли відображення у таких роботах, як «Білосніжка і семеро гномів» (1937), «Піноккіо», «Фантазія» (обидва 1940), «Дамбо» (1941) і «Бембі» (1942), що сприяли розвитку анімаційного кіно. Після Другої світової війни студія Діснея продовжила створювати нові мультфільми та художні фільми, зокрема успішні «Попелюшка» (1950), «Спляча красуня» (1959) і «Мері Поппінс» (1964), останній з яких отримав п'ять «Оскарів».
Добра стаття

«Под дождём» (укр. Під дощем) або «Подо**ём под дождём» (укр. Почекаємо під дощем) — пісня українського рок-гурту Green Grey, написана 1996 року.
«Под дождём» стала однією з перших пісень українського музичного гурту Green Grey, заснованого киянами Андрієм Яценком та Дмитром Муравіцьким. Композиція поєднувала рок-музику, попмузику, реп та хіп-хоп, та принесла Green Grey Гран-прі фестивалю «Покоління-96». Завдяки перемозі на конкурсі, гурту безплатно зняли кліп «Под дождём», який отримав широку ротацію на телебаченні. У київському «Параді хіт-парадів» «Под дождём» два роки поспіль визнали піснею року. Пісня вважається важливим складником становлення українського шоубізнесу та одним з головних хітів Green Grey, а відеокліп на неї — одним з найкращих за часів незалежної України.
2016 року Green Grey випустили оновлену версію композиції, записану за участі українського співака та танцюриста Дмитра Монатика.
Вибране зображення

Вибраний список
У цьому списку в алфавітному порядку подані журнали видавництва «Педагогічна преса», зазначено основну інформацію про них, а саме: назву (в окремому розділі подані попередні назви та роки, якщо журнал перейменовували), роки видання, періодичність виходу, призначення, зміст (рубрики зазначені в окремих статтях про журнали або на сайті видавництва), головних редакторів журналу.
Видавництво «Педагогічна преса» засноване Міністерством освіти України у 1990-х роках у Києві, спеціалізується на виданні науково-методичних та інформаційних періодичних видань. За період видання видавництвом журналів було засновано понад 15 найменувань. Найдовше існував «Інформаційний збірник для освітян» (понад 100 років, якщо враховувати період до підпорядкування видавництву), найдовше в незалежній Україні існували журнали засновані у 1995 році та закриті у 2022 (майже 30 років; детальніше див. список), найменше існував журнал «Країна дошкілля» (не більше 8 років).
Розділи
Поточні події
- Російсько-українська війна (березень); див. також: Допомога під час війни • Торгові війни США (Канада і Мексика, КНР) • Нещодавно померлі
- Руйнівний землетрус завдав значних збитків у М'янмі та сусідньому Таїланді (28 березня)
- Керсті Ковентрі обрана головою Міжнародного олімпійського комітету (20 березня, на фото)
- Помер перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін (20 березня)
- Внаслідок пожежі у нічному клубі в македонському місті Кочани щонайменше 59 осіб загинуло та 196 осіб отримали поранення (16 березня)
- В Одесі вбили активіста Дем'яна Ганула (14 березня)
Цікавинки

- Білий ведмідь «їздить» на майже кожній машині цього регіону
- Ця акторка (на фото) почала кінокар'єру у 61-річному віці, номінувалась на «Оскар» у 84 роки, а у 95 років зіграла першу головну роль
- Під час Другої світової британці збудували фальшиву залізничну гілку, на якій муляжі людей носили муляжі припасів, муляжі вантажівок розвантажували муляжі танків, а німці здійснювали справжні авіаційні удари

- Середньовічний храм в Індії (на фото) більшість своєї історії перебував під мулом і піском
- Кучма — не лише експрезидент, але й шапка
- Спалення Корану поставило під загрозу розширення НАТО
30 березня в історії
- 1853 — у львівській аптеці засвітилася перша гасова лампа, сконструйована Й. Зегом, І. Лукасевичем, А. Братковським
- 1856 — на Паризькому конгресі підписано мирну угоду, що завершувала Кримську війну. Росії заборонялася мілітаризація чорноморського регіону
- 1867 — представники Російської імперії та США домовились про купівлю-продаж Аляски за ціною 4.74 $/км² (2 ¢/акр)
- 1870 — поправка, що забороняє обмежувати виборчі права на основі раси, кольору шкіри чи попереднього перебування в рабстві, стала частиною Конституції США
- 1912 — Агадирська криза у Марокко вирішилась шляхом встановлення французького протекторату
- 1917 — кияни повалили пам'ятник Столипіну на нинішньому Майдані Незалежності
- 1918 — більшовики влаштували у Баку 3-денну різанину, в ході якої загинуло близько 12 тисяч азербайджанців
- 1946 — військова поліція союзних військ арештувала у Франкфурті близько тисячі нацистів, котрі намагались відновити діяльність нацистської партії
- 1975 — північнов'єтнамська армія зайняла Сайгон, кінець В'єтнамської війни

- 1981 — у Вашингтоні сталася спроба вбити президента США Рональда Рейгана

- 1987 — картину із серії Вінсента ван Гога «Соняшники» продано за рекордну на той час суму $39 млн
- 1991 — кардинал Мирослав Любачівський повернувся з Риму до Львова і посів престол Верховних архієпископів Львівських
- 2014 — у Харкові вперше прозвучала пісня про Путіна (Путін — хуйло!)
Народилися

- 1432 — Мехмед II Фатіх, турецький султан, найбільший полководець свого часу
- 1746 — Франсіско-Хосе де Гоя, іспанський живописець і гравер
- 1793 — Хуан Мануель де Росас, аргентинський військовий і політичний діяч, один із перших каудильйо
- 1844 — Поль Верлен, французький поет-символіст, критик
- 1853 — Вінсент ван Гог, голландський живописець-імпресіоніст
- 1926 — Інґвар Кампрад, шведський підприємець та мільярдер, найбагатша людина Європи
- 1968 — Селін Діон, канадська співачка, лавреатка премії «Оскар»
Померли

- 1865 — Олександр Духнович, закарпатський греко-католицький священник, письменник, педагог і культурний діяч
- 1918 — Тадеуш Рутовський, галицький журналіст і політик, президент Львова (1914—1915)
- 1972 — Дмитро Донцов, публіцист і громадський діяч, теоретик українського інтегрального націоналізму
Вікітиждень
Розпочався Тиждень Еквадору, тривають місяць настільно-рольових ігор і конкурс Вікі любить Рамадан 2025, завершуються Тиждень психічного здоров'я 2025, марафон (Не)відомі жінки у Вікіпедії. Мисткині і конкурс «Фемінізм та фольклор 2025»
Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів
- Вікісловник
- Вікіцитати
- Вікіпідручник
- Вікіджерела
- Вікіновини
- Віківерситет
- Віківиди
- MediaWiki
- Вікідані
- Вікісховище
- Вікімандри
- Мета-вікі